3. ročník programu na podporu podnikání Green Light zná své vítěze!

V úterý 23. února vyvrcholil tříměsíční program na podporu podnikání Green Light, který již třetím rokem úspěšně organizuje Vysoká škola báňská- Technická univerzita Ostrava společně s dalšími ostravskými vysokými školami. Závěrečná Startup Show, obdoba televizního pořadu Den D, je největší svého druhu v Moravskoslezském kraji. Přes 200 diváků se přijelo podívat na sedm nejlepších týmů, které se utkaly o přízeň investorů a poroty.

U poroty a publika měl největší úspěch projekt Radima Malinowského enLog, který vyvinul systém na měření efektivity osvětlovacích soustav ve skladech, výrobních halách apod. „Systém enLog nasadíme v kterékoliv firmě a monitorováním jednoduše zjistíme, kolik jí dokážeme ušetřit na elektřině. Mnohdy je to až 80 %“, říká Malinowski. „Program Green Light mě naučil, jak uchopit prezentaci svého produktu a jak nastavit svůj business plán“, dodal.

Cenu hlavního partnera SDE Software Solutions získal z rukou amerického investora Donnieho Goinse Viktor Nawrath se svým multiplatformním hudebním přehrávačem Sliders.cz. „ Z pohledu pana Goinse má právě tento projekt velký potenciál uspět na americkém trhu a výhra v hodnotě 50 000 Kč mu může pomoci posunout se kupředu“, okomentoval rozhodnutí investora Martin Duda, ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO, které akci uspořádalo.

Vedle vítězných nápadů se představil například projekt na výstavbu rodinných domů využívající zeminy jako izolantu, elektronická evidence účtenek, aplikace propojující nabídku a poptávku či online cvičební program pro maminky.

Do programu se mohou hlásit nejen studenti vysokých škol, ale také všichni, kteří mají vlastní podnikatelský záměr. Účastníci během tří měsíců podstupují intenzivní školení, které jim poskytne znalosti nezbytné pro rozjezd podnikání. Přihlášky bude možné podat opět na podzim 2016 na webu greenlight.vsb.cz.

 

Autorem publikovaného příspěvku je cms